O nás

Vznik společnosti

Naše společnost vznikla v roce 1995 a od té doby se dynamicky rozvíjí. Za dobu své existence si vytvořila stabilní klientelu zejména v Plzni a západočeském regionu.

Značnou část naší klientely tvoří obchodní společnosti s podílem zahraničního kapitálu, zejména ze Spolkové republiky Německa. Jsme schopni vést jednání a zpracovávat auditorské zprávy v německém a anglickém jazyce.

Vedoucí pracovníci společnosti absolvovali zahraniční stáže, jsou lektory Institutu Svazu účetních v Praze a dalších vzdělávacích zařízení, autory publikací a odborných pojednání. Jednatelka společnosti ing. Alena Mrkvičková v roce 1999 získala certifikát účetního experta kompatibilní s obdobnými certifikáty v EU.

 

Vedení společnosti


Ing. Alena Mrkvičková jednatelka společnosti

Absolventka VŠE v Praze, obor finance. Do roku 1992 pracovala v Plzeňských pivovarech v řídících ekonomických funkcích. Další praxi získala ve svém působení v ČSOB v roce 1992 a následně jako hlavní ekonom ve velké česko-německé soukromé firmě Ziegler Automobiltechnik, spol. s r.o. Od ledna 1994 zapsána jako auditor v Komoře auditorů ČR, od roku 1995 je daňovou poradkyní. Od roku 1994 se věnuje práci auditorské, účetní a daňové, ekonomickému poradenství, nejdříve jako fyzická osoba - podnikatel, nyní jako jednatelka auditorské společnosti MARK AUDIT CONSULTING, s. r. o. V roce 1999 získala certifikát účetního experta. Od roku 1992 působí jako lektor Institutu Svazu účetních a. s., od roku 2006 vyučuje účetnictví ve Středisku Praha Soukromé vysoké školy ekonomické Znojmo. Od roku 2003 externě přednáší účetnictví na Západočeské univerzitě v Plzni. V roce 1990 absolvovala odbornou studijní stáž na York University v Torontu v Kanadě, na ekonomické fakultě (Faculty of Administrative Studies). Hovoří anglicky, německy a rusky.

Ing. Josef Mrkvička jednatel společnosti

Absolvent VŠE v Praze, obor ekonomika a řízení zahraničního obchodu. Pracoval v PZO Artia v letech 1974-1978, od roku 1978 do roku 1990 v obchodních útvarech koncernu Škoda Plzeň. Od roku 1990 se věnuje finančnímu a investičnímu poradenství, finanční analýze, publikační a vzdělávací činnosti. Od roku 1992 držitelem makléřské licence, na kapitálovém trhu aktivní jako ředitel plzeňské pobočky obchodníka s cennými papíry Efekta Liberec v r. 1993, později jako nezávislý analytik cenných papírů. Absolvent manažerského kurzu na University of Central Lancashire v Prestonu ve Velké Británii a odborné stáže na Frankfurter Wertpapierbörse v Německu. Lektor manažerských financí a finanční analýzy v Institutu Svazu účetních v Praze, od roku 2006 vyučuje makroekonomii, podnikovou ekonomiku, manažerské finance a finanční analýzu ve Středisku Praha Soukromé vysoké školy ekonomické Znojmo.Autor učebnice Finanční analýza a zkušební komisař v systému certifikace účetních v ČR. Hovoří německy, anglicky, rusky, španělsky a francouzsky.